Web Tasarım Kursu

WEB TASARIM, WEB DİZAYN, EĞİTİMLERİ SAYESİNDE KENDİNİZE YENİR BİR İŞ SEKTÖRÜ OLUŞTURABİLİRSİNİZ. MATBAACILIK SEKTÖRÜNDE , İNTERNET SEKTÖRÜNDE 3D VE2D ALANINDA KENDİ HAYAL GÜCÜNÜZÜ YANSITABİLİRSİNİZ. 7 AYLIK EĞİTİM SADECE BU YILA ÖZEL ERKEN KAYIT KAMPANYASI İLE 2.750 TL (10 AY VADE) 310 SAATLİK WEB VE DİJİTAL EĞİTİM KURSU HAFTADA 3 GÜN YADA HAFTA SONU 2 GÜN OLMAK KAYDIYLA EĞİTİMLERİMİZİ UZMAN KADROMUZLA SUNMAKTAYIZ.

AcademiaCity’nin Adobe ve Google’ın yeni teknolojilerini içeren, sektör ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış ve uygulamaya dayalı Web ve Grafik Tasarımcı eğitim programı ile kilit yazılım uygulamalarını ve temel tasarım prensiplerini öğrenerek, iletişim ve internet alanlarında görsel çözümler tasarlamak, örneklemek, derlemek ve üretmek konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

Eğitim ilk bölümü olan Grafik Tasarımcılığın hedefi, temel tasarım kavramlarına hakim ve bunları işlerine yansıtabilen; kurumsal kimlik çalışmaları hazırlayabilecek; afiş, broşür ambalaj, dergi, gazete ve kitap gibi basılı materyallerin tasarımlarını yapabilecek kişiler yetiştirmektir.

Grafik tasarımcılığı eğitiminin başında temel tasarım kavramlarına giriş işlenir. Bu bölümde form, yapı, kompozisyon, kütle, renk, gölge, doku, denge ve kontrast gibi temel tasarım kavramları tanıtılır. Ayrıca grafik tasarım üretim sürecinde ihtiyaç duyulacak iletişim ve estetik kuralları bu bölümün konusundur. Çok sayıda tasarım örneğinin üzerinden gidilerek, öğrencilerde görsel kültürün yerleşmesi ve tasarımsal bakış açısının sağlanması hedeflenir. Bu bölümde grafik tasarımı, tipografi, renk, denge ve mizanpaj gibi temel grafik tasarım teknikleri, uygulamalar ile anlatılır. 

Daha sonra öğrenciler Vektörel Tasarım’a geçerek, bu alanda en yaygın uygulama olan Adobe Illustrator ile tasarımlar üretmeye başlar. Öğrenciler, Adobe Illustrator ile yaptıkları çizimleri tasarım bilgileriyle birleştirerek logo, broşür, kurumsal kimlik çalışması gibi gerçek hayat uygulamalarını oluşturur duruma gelirler.

Öğrenciler Grafik tasarımcılığı eğitiminde tasarım sektörünün en çok kullanılan programı olan Adobe Photoshop’ı kullanma, Photoshop ile tasarımlar yapma ve mevcut tasarımlarında zenginleştirici unsurlar oluşturma gibi beceriler de kazanır. Resimler üzerinde renk düzenlemeleri yapmak, fotomontaj ile yeni kompozisyonlar oluşturmak ve bunları tasarıma eklemek, uygulamaya yönelik tasarlanmış olan bu eğitim programının önemli kısmını oluşturur.

Sektörde özellikle gazete ve dergi tasarımlarında bir sektör standardı olan Adobe Indesign Grafik Tasarımcılığı bölümünün önemli başlıklarındandır. Öğrenciler bu bölümde tasarımlarını kitap, dergi gibi çok sayfalı ürünlere aktarıp grafik tasarımın yayıncılık boyutu ile tanışır. Yayıncılık sektöründe yükselmekte olan eGazete, eDergi hazırlama gibi bilgiler de yine Indesign programı üzerinden bu derste anlatılır. Grafik Tasarımcılığı bölümünün sonunda ise bilgisayar ortamında üretilen işlerin baskı ortamına nasıl aktarılacağı işlenir.

Eğitimin Web Tasarımcılığı bölümünde öğrencilerin web arayüzleri tasarlama ve arkaplan kodlamasını yaparak, siteyi yayınlanabilir hale getirilmesinde uzmanlaşmaları hedeflenir. Sitenin altyapısı ne olursa olsun görsel tasarımını yapabilen ve bunun arayüz kodlamasını gerçekleştirebilen kişileri yetiştirmeyi amaçlayan bu bölümde öğrenciler web tasarım kurallarını ve trendlerini öğrendikten sonra günümüzde bir web arayüz tasarımcısının tasarım aşamasına geçmeden önce bilmesi ve uygulaması gereken SEO konusuna giriş yapar.

HTML ve CSS dillerinin bir web arayüz tasarımcısı ve geliştiricisi tarafından çok iyi bir şekilde kullanılması gerekir. Bu sebeple eğitimin önemli bir bölümünde bu konulara değinilmektedir. Öncelikle HTML ve CSS kodlama dillerinin yapısı editörden bağımsız olarak anlatılır. Ardından en çok kullanılan web sayfası düzenleme programlarından biri olan Adobe Dreamweaver ile HTML5, CSS3, JQuery ve javascript gibi dillerle yazılmış kodları zorlanmadan ve hızlı bir şekilde uygulamaya geçirip, web sayfaları oluşturabilecek, yayına sokabilecek ve oluşturdukları web sayfalarının yönetimini yapabilecek bilgi ve beceri kazanılması hedeflenir.

Eğitim içeriği aynı zamanda web tasarımcıların çok sık başvurduğu hazır içerik yönetim programlarından Wordpress için kurulum, tasarım, uygulama ve yayınlama konularını kapsamaktadır. Bu sayede öğrenciler herhangi bir programlama bilgisine sahip olmadan, hazır yazılım şablonları ile içeriği yönetilebilen bir web sitesi, blog veya e-ticaret sitesi oluşturabilir duruma gelirler.

Kurs Takvimi


Başlangıç Tarihi : 20/12/2015   Şube : Merkez - WEB EĞİTİM

Haftalık Ders Saatleri :
Pazartesi : 19:00-21:30
Salı : 19:00-21:30
Çarşamba : 19:00-21:30

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder

2015 © academiacity.com. Tüm haklarımız saklıdır.