Desinatörlük Kursu

Desinatörlük her ne kadar görsel bir meslek olsa da son yıllarda teknolojinin de sektöre girmesiyle dijital ortam ve bilgisayarda desen çizimi piyasaların neredeyse %99 unu teşkil etmektedir. Bu da iş imkanı arayan kişilerin de photoshop programını iyi bir şekilde öğrenmesi anlamına gelmektedir. 

1.Hafta 

 Desenlerin bilgisayar ortamında çizilmesini sağlayan programlar ve bu programların kullanıcı bazında menü ve pencerelerin tanıtılması.
 Desen çizimlerinde ki rapor çeşitleri ve bu rapor çeşitlerinin uygulamalı olarak gösterilmesi.

2.Hafta 

 Bir önceki hafta konuların tekrarı ve menülere devam edilmesi. Kumaş ve benzeri bir materyalden desen görüntüsünün scanner ile bilgisayara aktarılması ve iki görüntünün birleştirilmesi. Ayrıca bu görüntünün programında çözünürlüğünü ve boyutlarının ayarlanmasının gösterilmesi.

3.Hafta 

 Taranan bir görüntüyü program menülerini kullanarak çizime başlaması ve renk ayrımı.

4.Hafta 

 Desen çizimi ve renk ayrımı pekiştirilmesi.

5. Hafta 

 Desen çizimi ve renk ayrımı pekiştirilmesi.

6.Hafta 

Desen çizimi ve renk ayrımı pekiştirilmesi.

7.Hafta

Desen çizimi ve renk ayrımı pekiştirilmesi.

8.Hafta

 Tüm haftalarda öğrenilen konuların ve oluşacak problemlerin genel bir tekrarı ve dijital desenlerin çizilmesi ve renk ayrımından sonra oluşturulan desenlerin varyantlandırılması.

9.Hafta

 Şablon, şablon çeşitleri ve çizilen desenlerin baskı ve fabrika ortamında nasıl hayata geçtiğinin detaylı olarak öğrencilere aktarılması ve öğrencilerle birebir olarak problemsiz bilgi pekiştirilmesi.

10.Hafta 

Tüm haftalarda öğrenilen konuları kapsayan uygulamalı ve teorik sınav.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder

2015 © academiacity.com. Tüm haklarımız saklıdır.